SPOTKANIE SKN LARYNGOSKOP

16 października odbyło się zaplanowane spotkanie SKN "Laryngoskop", na którym pojawili się studenci pierwszego roku kierunku ratownictwo medyczne. Była to okazja aby omówić podstawowy schemat badania pacjenta wg  ABCDE oraz skrót mnemotechniczny jakim jest SAMPLE (wywiad ratowniczy). "Pierwszaki" zapoznali się z metodami udrażniania górnych dróg oddechowych, a także mogli nabytą wiedzę przećwiczyć na fantomie. W tym czasie druga grupa pod opieką opiekunów praktycznych naszego Koła mogła pogłębiać wiedzę, umiejętności twarde jak i miękkie w zespole dwuosobowym w symulowanych scenariuszach.

Analogowa tablica robi robotę, hieroglify też były analogowe.
Kilka słów na temat: dlaczego drożność dróg oddechowych jest taka ważna. I czy to prawda, że powietrze jednak powinno wchodzić i wychodzić z pacjenta? O procedurze intubacji ledwie wspomniano i nie pokazano.... nazwa naszego Koła zobowiązuje. ;-)


Studenci trzeciego roku stawiają zakłady: czy prowadzący przekona "Pierwszaków" do tego, że to ratownictwo nie jest takie straszne?


Klamoty do udrażniania dróg oddechowych... tak, tak... zabrakło ssaka elektrycznego lub ręcznego ;-) Poprawimy się.


Dzień dobry Panu. Jestem ratownikiem medycznym, nazywam się Jan Kowalski. Jesteśmy zespołem P0260 ;-). Co się stało?
Proste słowa, które budują zaufanie pomiędzy pacjentem/rodziną, a Zespołem Ratownictwa Medycznego. Szlifujemy kompetencje miękkie,  w tym komunikację w pętli zamkniętej.SPOTKANIE SKN LARYNGOSKOP