Studenckie
Koła Naukowe
Chcesz zdobyć nowe doświadczenia? Okres studiów
to nie tylko zajęcia i egzaminy!
Rozwijaj swoje umiejętności i pasje w jednym z uczelnianych kół
naukowych.
To Twój czas na poszerzenie swojej wiedzy, włączenie się w
życie uczelni i nawiązanie nowych znajomości.
Studenckie Koła Naukowe PAM
Koło powstało przy Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu w maju 2022 roku. Jest inicjatywą studentów kierunku Ratownictwa Medycznego. Zachęciła nas do tej aktywności potrzeba zgłębiania wiedzy i świadomość jak duże znaczenie ma praktyka, jeżeli chcemy ratować ludzkie zdrowie i życie. Dopiero połączenie rzetelnej wiedzy i umiejętności praktycznych, w szczególności w zakresie medycznych czynności ratunkowych pozwoli nam działać profesjonalnie. W centrum zainteresowania zawsze będzie dla nas pacjent, chęć i potrzeba pomagania jest więc głównym motorem naszych działań.
Jeżeli masz potrzebę niesienia pomocy medycznej (niekoniecznie jako ratownik medyczny), czujesz, że wiedza i umiejętności z zakresu ratownictwa to coś w czym się sprawdzisz: działaj z nami!!!
Opiekunami merytorycznymi Koła są:
Pan dr n. med. Remigiusz Tritt oraz Pan dr Bogusław Bałuka.
Zarząd Koła:
Marcin Gbiorczyk (Prezes), Justyna Kowalewska, Monika Mazurkiewicz
kontakt: skn.laryngoskop@gmail.com
Studenckie Koło Naukowe "FIZJOM" – Twoja droga do rozwoju naukowego.
Koło Naukowe "FIZJOM" zostało założone przy Poznańskiej Akademii Medycznej im. Księcia Mieszka I w listopadzie 2023 roku, a nasze pierwsze spotkanie odbyło się 10 stycznia 2024 roku. Każdy student, który pasjonuje się fizjologią i jest gotów na naukowe wyzwania, może zostać członkiem "FIZJOM". Celem naszego Koła jest przygotowanie Członków do udziału w projektach badawczych, które pozwalają na zdobycie cennego doświadczenia w pracy naukowej oraz tworzenie i realizowanie własnych projektów badawczych, z uwzględnieniem aspektów etycznych i medycznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów fizjologii do udziału w pracach Studenckiego Koła Naukowego "FIZJOM". Razem możemy osiągnąć więcej, rozwijać się naukowo i zdobywać nowe umiejętności, które otworzą przed nami drzwi do przyszłej kariery naukowej.
Opiekun Koła: dr n. med. Leszek Niepolski
Przewodniczący Koła: Szymon Jęśko-Białek
Sekretarz Koła: Sambor Hełka
kontakt: szyjes@st.amu.edu.pl
Koło Anatomiczne Mortui Vivos Docent powstało 9 września 2021 r., a pierwsze spotkanie odbyło się 19 listopada. Członkiem MVD może zostać każdy student, który ukończył kurs anatomii, który nie boi się wyzwań i jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez MVD. Zachęcamy do dołączenia do koła studentów kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, kosmetologia, fizjoterapia, wychowanie fizyczne. Dzięki tej różnorodności kierunków i zainteresowań spotkania MVD obfitują w niezwykłe dyskusje i doznania merytoryczne - od anatomii klinicznej, sportowej, po anatomię upiększającą i ratunkową. Kładziemy szczególną uwagę na historię autopsji, na anatomię człowieka w sztuce i literaturze.
Celem MVD jest zdobywanie praktycznych umiejętności zarówno preparacyjnych jak i naukowych (wyszukiwanie, zbieranie i analizowanie informacji morfologicznych, morfometrycznych oraz klinicznych z różnych baz danych i źródeł naukowych), nabywanie umiejętności pracy w zespole badawczym, zdolności efektywnego planowania i sprawnego organizowania czasu pracy, a także przygotowywanie samodzielnych projektów z uwzględnieniem kwestii etycznych i medycznych związanych z dokumentacją medyczną (donator, pacjent), prawami autorskimi oraz ochroną wartości intelektualnych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów anatomii człowieka do udziału w pracach Studenckiego Koła Naukowego Mortui vivos docent!
Opiekun Koła: dr n. med. Joanna Łupicka
Władze Koła:
-
Przewodnicząca - Zuzanna Popow
-
Zastępca przewodniczącego - Dawid Nowak
-
Sekretarz - Maria Drąg
Celem działalności Koła Naukowego Physis jest opracowywanie planów i prowadzenie badań naukowych z zakresu szeroko pojętej kultury fizycznej, pomoc w przygotowywaniu publikacji na konferencje Kół Naukowych.
Opiekunowie koła:
-
mgr Tański Tomasz
-
mgr Korzeniowski Dariusz
Studenckie Koło Naukowe „Niepodzielne zdrowie” powstało na Wydziale Nauk Społecznych PAM w 2024 r. Koło rozwija działalność w obszarze edukacji i badań naukowych inspirowanych ideą niepodzielności zdrowia, zarówno zdrowia pacjenta, jak i sektora działań opieki zdrowotnej. Nasza aktywność koncentruje się na tematyce interakcji zdrowia somatycznego, psychicznego i społecznego. Zgodnie z definicją zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia, trzy sfery zdrowia (fizyczna, psychiczna i społeczna) wzajemnie się przenikają i oddziałują na siebie.
Prezes Zarządu:
Zofia Klejda
Zastępca Prezesa: Martyna Feferkuch
Skarbnik: Weronika Sulikowska
Sekretarz: Majka Sołtysiak
Opiekun SKN Niepodzielne zdrowie: dr Barbara Jacennik
E-mail: niepodzielnezdrowie.pam@gmail.com
Studenckie Koło Naukowe Pedagogiki "Omega" PAM
Obecna nazwa Koła - OMEGA to:
O
pieka,
M
iłość,
E
mpatia,
G
odność,
A
kceptacja.
Oferta skierowana jest do studentów pedagogiki, filologii i psychologii, którzy chcą rozwijać swoje pedagogiczne kompetencje oraz aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych i badawczych.
Główne cele Koła:
- rozwój kompetencji praktycznych i teoretycznych w dziedzinie pedagogiki, poprzez organizację warsztatów, seminariów i konferencji, publikację artykułów w czasopiśmie studenckim „Puls Uczelni”;
- zachęcanie do aktywności naukowej wśród studentów Poznańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych;
- współpraca z placówkami edukacyjnymi oraz ośrodkami wychowawczymi i terapeutycznymi, celem zdobycia praktycznego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
- współpraca z Kołem Naukowym na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM.
W skład Zarządu Koła Naukowego wchodzą:
- Prezes Koła - Dominika Prendka
- Zastępca Prezesa - Diana Kopniak
- Skarbnik - Kamila Chłościńska
- Sekretarz - Anna Drozdowska
Komisja Rewizyjna:
- Jadwiga Kozłowska
- Oliwia Odrobna
Opiekunami Koła są:
- dr Ewa Roman
- dr Ewa Czaja
- mgr Grażyna Kasprzak-Magiera
Dołącz do Koła Naukowego Pedagogiki!
Koło Naukowe Wydziału Nauk Społecznych Niepodzielne Zdrowie
Opiekun Koła: dr B. Jacennik
Skład Zarządu:
Prezes Zarządu: Zofia Klejda
Zastępca Prezesa: Martyna Feferkuch
Skarbnik: Weronika Sulikowska
Sekretarz: Majka Sołtysiak
Statut Koła + Deklaracja członkostwa - pobierz