Anna Zbaraszewska, Aleksandra Zbaraszewska, Polsko-łacińsko-angielski glosariusz terminów anatomicznych


Anna Zbaraszewska, Aleksandra Zbaraszewska, Polsko-łacińsko-angielski glosariusz terminów anatomicznych

Autor:

  48,00 zł 48,00 zł 48.0 PLN

  48,00 zł

  Ta kombinacja nie istnieje.


  Przedmowa
  „Polsko-łacińsko-angielski glosariusz terminów anatomicznych” zawiera specjalistyczną terminologię medyczną z następujących działów tematycznych:
  − układ kostny,
  − układ sercowo-naczyniowy,
  − układ nerwowy,
  − układ mięśniowy,
  − układ trawienny,
  − układ oddechowy,
  − układ moczowy,
  − układ rozrodczy,
  − układ dokrewny,
  − narządy zmysłu.
  Jest on adresowany do szerokiego grona odbiorców – lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, którzy w swojej codziennej pracy stykają się z fachową terminologią łacińską i/lub angielską.
  Niniejszy „Glosariusz” może stanowić cenną pomoc m.in. dla studentów kierunków z zakresu nauk medycznych, nauk farmaceutycznych, nauk o zdrowiu lub nauk o kulturze fizycznej oraz tłumaczy.
  Sposób opracowania haseł pozwala na szybkie poznanie odpowiednika polskiego terminu w językach łacińskim oraz angielskim. Celowo zrezygnowano z podawania pod hasłem głównym przykładów kolokacji i charakterystycznych wyrażeń.
  Znajdujące się w końcowej części „Glosariusza” indeksy haseł w językach: łacińskim i angielskim umożliwiają ‒ w zależności od potrzeb ‒ szybkie odnalezienie poszukiwanego terminu w danej kombinacji językowej. Glosariusz zawiera najczęściej występujące terminy z zakresu anatomii człowieka i z tego względu należy go traktować jako kompendium fachowej terminologii językowej.
  Mamy nadzieję, że prezentowany „Polsko-łacińsko-angielski glosariusz terminów anatomicznych” przyczyni się do podniesienia kompetencji językowych Naszych Czytelników, ułatwiając tym samym studiowanie, a w dalszej perspektywie pracę zawodową.
  Anna Zbaraszewska
  Aleksandra Zbaraszewska


  Ilość stron:
  ISBN/ISSN: 978-83-60038-87-1