Beauty Day w Domu Pomocy Społecznej
Dnia 9.03.2024 odbyło się spotkanie z szacownymi pensjonariuszkami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Konarskiego w Poznaniu w ramach Beauty Day z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Absolwentki i studentki Kosmetologii upiększały Panie - wykonywały zabiegi beauty, hennę, masaże twarzy, dłoni i stóp. Nakładały maseczki, nawilżały, złuszczały, wykonywały makijaże i regulowały brwi.
Chętne Panie skorzystały również z profesjonalnych zabiegów podologicznych, które odbywały się pod kierunkiem naszej Pani Podolog: mgr Hanny Klimczak.
Był to dzień pełen wrażeń zarówno dla pensjonariuszek DPS, ale i dla naszych studentek. Nie raz popłynęły łzy wzruszenia, poznałyśmy historię życia niektórych Pań, usłyszałyśmy dowcipy Pani Marii, do serca przytulała nas niezwykła Pani Felicja, zostałyśmy zaproszone na 100 urodziny, niektóre studentki zostały obdarowane czekoladą przez Starsze Panie. Usłyszałyśmy, że dla niektórych Pań jest to pierwszy zabieg kosmetyczny a mają już ponad 80 lat…
Studentki PAM zdały egzamin z empatii i profesjonalizmu na ocenę CELUJĄCĄ. Wykazały się wybitną cierpliwością i pokazały, że mają wielkie, dobre serca. Podczas zabiegów obdarzały panie ogromnym szacunkiem i z uwagą wysłuchiwały różnych historii
Pensjonariuszki DPS pożegnały nas brawami, łzami, ale i uśmiechami. Wszystkie były rozpromienione i szczęśliwe.
Musiałyśmy obiecać, że na pewno do nich wrócimy…

Brawo STUDENTKI KOSMETOLOGII!
Brawo PAM!
Brawo WNM!
Brawo KOBIETY!
Dr n. med. Joanna Łupicka


Wnioski stypendialne