8. Europejska Sesja Chirurgii Laryngologicznej
15 listopada to dzień, na który nasza Akademia czekała od dawna. Tego dnia odbyła się już 8. edycja Europejskiej Sesji Chirurgii Laryngologicznej, którą koordynował Dziekan Wydziału Lekarskiego Akademii, prof. dr hab. n. med. W. Szyfter. W tym roku w trakcie wydarzenia zostało zaprezentowane 19 fascynujących operacji przeprowadzanych w 10 renomowanych europejskich ośrodkach medycznych.

Transmisje operacji laryngologicznych online stanowią prezentację różnych aspektów tej specjalizacji, dążąc do rozszerzenia wiedzy i umiejętności lekarzy oraz studentów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby na żywo śledzić różnorodne procedury, takie jak usuwanie raka krtani, operacje fonochirurgiczne poprawiające jakość głosu czy usuwanie łagodnych nowotworów krtani.

Po raz kolejny studio centralne było zlokalizowane w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, umożliwiając widzom na całym świecie na bieżąco obserwować operacje. Ta transmisja nie mogłaby jednak zaistnieć bez nieocenionego wkładu i zaangażowania Dziekana Wydziału Lekarskiego naszej Akademii, który przez wiele miesięcy poświęcał się przygotowaniom tego wydarzenia. Jego rola jako głównego koordynatora była kluczowa dla sukcesu całego przedsięwzięcia, a warto zaznaczyć, że nie był to debiut prof. W. Szyftera.

Europejskie Sesje Chirurgii Laryngologicznej zyskały uznanie wśród widzów z ponad 100 krajów, stając się znaczącym wydarzeniem w kalendarzu medycznym. Operacje śledziły osoby m.in. z Indii, Korei Południowej, Australii, RPA, Libanu, Egiptu, Kolumbii, czy Brazylii. To dowodzi globalnego zainteresowania i znaczenia tego wydarzenia w świecie medycyny laryngologicznej. To unikalna okazja do nauki i wymiany doświadczeń, pozwalając uczestnikom czerpać wiedzę od najwybitniejszych specjalistów.

Jesteśmy pełni entuzjazmu i nie możemy się doczekać nadchodzącej edycji, która odbędzie się już za rok. 


Najszczersze kondolencje