DZIEŃ RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JASTRZĘBSKU STARYM

Dnia 11.06.2022 w Szkole Podstawowej w Jastrzębsku Starym odbył się Dzień Rodziny połączony z rajdem rowerowym oraz pieszym.

Uroczystość z okazji Dnia Dziecka rozpoczęła się już w godzinach porannych znaczeniem rowerów i wprowadzaniem ich do rejestru KPP w Nowym Tomyślu. W samo południe po dotarciu wszystkich drużyn rajdowych i pieszych na linię METY - boisko Klubu Sportowego "Sam" Jastrzębsko Stare nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym Pani Anna Przybylska powitała wszystkich zaproszonych gości, uczestników oraz dzieci i rodziców. Następnie miało miejsce wręczenie podziękowań za bezinteresowną pomoc naszej szkole oraz przemówienie przedstawiciela organu prowadzącego Prorektora Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu dr inż. Pana Andrzeja Bolewskiego.

Po okolicznościowych przemówieniach nadszedł czas na występy artystyczne uczniów, turniej piłki koszykowej - dzieci, rodzice i nauczyciele oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Jedną z głównych atrakcji tego spotkania okazał się namiot zadymiany, rozstawiony przez OSP w Jastrzębsku Starym, w którym maluchy poszukiwały zabawek ukrytych w gęstym dymie. Zamki dmuchane i kąciki sensoplastyczne z malowaniem twarzy i kolorowymi warkoczykami również cieszyły się zainteresowaniem dzieci. Kolejnymi punktami programu był występ grupy tanecznej "OKAY" z Opalenicy pod przewodnictwem Pani Julii Hildebrandt oraz pokazy zapaśnicze UKS "Jastrząb" poprowadzone wspólnie z mistrzem MMA, boksu i zapasów oraz podopiecznym prezesa Klubu Emila Mleczaka - Łukaszem Dziudzią. Na tych, którzy wytrwali z nami do końca uroczystości czekała niespodzianka - "Rzepka" Juliana Tuwima w wykonaniu fanatycznych aktorów - nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym oraz trojga z rodziców. Pani Dyrektor wcieliła się w rolę narratora a pozostali aktorzy pokazali nam wspaniałe widowisko, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Dodatkowo na każdego uczestnika Dnia Rodziny czekał suto zastawiony prawdziwymi smakołykami stół.

To był wspaniały dzień. Dziękujemy Radzie Rodziców, KS "Sam" Jastrzębsko Stare, Sołtysowi wsi Jastrzębsko Stare oraz sponsorom za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji tej wyjątkowej imprezy.BEZPŁATNE WEBINARIUM "DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA"