Studia podyplomowe
Zrób następny krok! Wybierz studia podyplomowe w ANSM
i zdobądź zawód marzeń!
dla kogo
Oferta studiów podyplomowych w Poznaniu skierowana jest do licencjatów oraz magistrów - nie jest to rodzaj studiów magisterskich
czas trwania
Każdy z proponowanych kierunków studiów podyplomowych różni się ilością semestrów (zazwyczaj 2 lub 3)
korzyści
Studia podyplomowe pozwalają na zdobycie specjalistycznych kompetencji oraz dalszy rozwój umiejętności
Oferta studiów podyplomowych w Poznaniu
Studia podyplomowe to szczególny etap edukacji. Z jednej strony służą one zdobywaniu specjalistycznej wiedzy i kwalifikacji w wybranym, wąskim zakresie. Nauka przebiega przy tym szybciej niż na tradycyjnych studiach i przy dużym nacisku na kształcenie konkretnych umiejętności praktycznych. Z drugiej strony, nie można pominąć faktu, iż ważnym elementem takich studiów jest integracja ze środowiskiem zawodowym oraz wymiana doświadczeń i poznawanie perspektyw innych osób związanych z daną profesją. Tak też jest na studiach podyplomowych w ANSM.
Na naszych studiach spotykają się osoby, które często posiadają już bogate doświadczenie zawodowe, a ANSM może służyć jako ogniwo, pozwalające im połączyć chęć zdobywania nowej wiedzy i udokumentowanych kwalifikacji zawodowych z twórczą wymianą myśli i poszerzaniem kręgu swoich kontaktów.
W ramach każdego z proponowanych programów, zgromadziliśmy sprawdzoną kadrę wykwalifikowanych specjalistów i wieloletnich praktyków, docenianych przez naszych absolwentów. Każdy cykl studiów kończy się egzaminem dyplomowym, najczęściej w postaci prezentacji projektu i dyskusji na zadane pytania. Niektóre z kierunków można studiować równolegle. Wszystkie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – tylko w soboty i niedziele (spotkania organizowane są zazwyczaj co dwa tygodnie).
Przygotowanie pedagogiczne - studia podyplomowe
Cel
Celem studiów podyplomowych jest zapewnienie przygotowania pedagogiczno-psychologicznego i dydaktycznego, niezbędnego do pracy w zawodzie nauczyciela, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Słuchacze uzyskują uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela przedmiotu lub prowadzenia zajęć, w zakresie którego ukończyli już studia pierwszego lub drugiego stopnia (np. matematyka, biologia, historia, logopedia, psychologia itp.), na wszystkich etapach edukacyjnych.
Adresaci
Absolwenci dowolnych studiów wyższych (osoby z dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera) posiadający zdobyte w toku dotychczasowej edukacji i/lub praktyki zawodowej przygotowanie merytoryczne do nauczania wybranego przedmiotu, lecz nie posiadający kwalifikacji pedagogicznych koniecznych do wykonywania zawodu nauczyciela w szkołach oraz placówkach oświatowych i oświatowo-wychowawczych.
Osoby aktywne zawodowo w szeroko-pojętej branży szkoleniowej i edukacyjnej, chcące zapewnić najwyższy późnym swoich usług, a także poszerzyć swoje umiejętności warsztatowe oraz wiedzę psychologiczno-pedagogiczną związaną z przekazywaniem wiedzy oraz uczeniem się.
Osoby planujące podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (np. pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, nauczyciel bibliotekarz), które w dotychczasowym toku studiów nie zdobyły takiego przygotowania.
Program nauczania
330 godzin dydaktycznych
150 godzin praktyk w placówce oświatowej*
* praktyka może być realizowana w aktualnym miejscu zatrudnienia Słuchacza
Treść nauczania
Treści nauczania podzielone są na następujące bloki przedmiotów, zgodnie z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 25 lipca 2019 r, obejmujące przykładowe przedmioty podane w nawiasach:
• Przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne – w zakresie psychologii (psychologia ogólna, psychologia społeczna i wychowawcza, psychologia rozwoju człowieka, psychologia komunikacji)
• Przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne – w zakresie pedagogiki (pedagogika ogólna, zaburzenia rozwoju i zachowania, organizacja, funkcjonowanie i podstawy prawne systemu oświaty)
• Podstawy dydaktyki i emisja głosu
• Dydaktyka przedmiotu nauczania lub zajęć (podstawa programowa przedmiotu, metodyka nauczania przedmiotu, kompetencje i role nauczyciela, planowanie lekcji, formy i rodzaje aktywności klasowej, środki dydaktyczne, ewaluacja w dydaktykach przedmiotowych, korekta błędów)
Egzamin dyplomowy
Studia kończą się egzaminem dyplomowym w postaci prezentacji wybranej przez Słuchacza lekcji dyplomowej przeprowadzonej podczas praktyki zawodowej. Słuchacz może przygotować do prezentacji materiały multimedialne lub inne pomoce dydaktyczne. Po prezentacji Słuchacz odpowiada na 3 pytania dotyczące: 1) lekcji dyplomowej; 2) dydaktyki przedmiotu; 3) losowe pytanie z zakresu całego programu studiów – lista pytań podana co najmniej 14 dni przed egzaminem do wiadomości Słuchaczy.
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
Czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 270zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej
i wczesnoszkolnej - studia podyplomowe
Cel
Celem studiów podyplomowych jest zapewnienie przygotowania dydaktycznego, niezbędnego do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w przedszkolu oraz klasach I – III. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 14 lutego 2017 r. jako jeden z celów w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego wymienia „przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym”. Oznacza to, iż przedszkole w ramach organizowanej działalności opiekuńczo-wychowawczej i dydaktycznej powinno zapewnić kadrę wykwalifikowaną do nauczania języka obcego. Obecnie zdecydowanie najpopularniejszym językiem nauczanym w przedszkolu jest język angielski.
Studia podyplomowe Dydaktyka Języka Angielskiego w Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej stanowią uzupełnienie kwalifikacji nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych o treści konieczne do realizacji zadań nauczyciela języka angielskiego. Ponadto studia te stanowią również uzupełnienie edukacji nauczycieli języka angielskiego, którzy dotąd nie pracowali z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, a chcieliby zdobyć kwalifikacje dydaktyczne dla tego etapu edukacyjnego.
Należy przy tym pamiętać, że Ustawodawca zobowiązuje nauczycieli języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III, którzy nie ukończyli studiów filologicznych, do uzyskania certyfikatu poświadczającego kompetencje językowe w stopniu co najmniej podstawowym, tj. B2 (lista honorowanych certyfikatów w Rozporządzeniu MNiSW z dn. 19 kwietnia 2012 r.).
Adresaci
Studia skierowane są do absolwentów kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne, znają język angielski co najmniej w stopniu podstawowym lub planują poznać go równolegle ze Studiami Podyplomowymi.
Druga grupa, do której skierowany jest ten program studiów to absolwenci kierunku Filologia Angielska lub Lingwistyka Stosowana, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i chcieliby je rozszerzyć o kwalifikacje dydaktyczne do nauczania dzieci na etapie przedszkolnym lub na I etapie edukacyjnym (klasy I – III szkoły podstawowej).
Program nauczania
270 godzin dydaktycznych
60 godzin praktyk w placówce oświatowej*
* praktyka może być realizowana w aktualnym miejscu zatrudnienia Słuchacza
Treść nauczania
Program opiera się na wytycznych z Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela i realizuje następujące treści nauczania podzielone na moduły:
• Przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć (wstęp do językoznawstwa, kultura i historia krajów anglojęzycznych, brytyjska i amerykańska literatura dziecięca, fonetyka i fonologia j. angielskiego, gramatyka języka angielskiego, praktyczna nauka j. angielskiego według podstawy programowej)
• Przygotowanie dydaktyczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć (akwizycja i nauka języka obcego, metodyka wczesnego nauczania j. angielskiego, warsztat zabawy w dydaktyce językowej, mowa i muzyka we wczesnym nauczaniu języka)
Egzamin dyplomowy
Studia kończą się egzaminem dyplomowym w postaci prezentacji wybranej przez Słuchacza lekcji dyplomowej przeprowadzonej podczas praktyki zawodowej. Słuchacz może przygotować do prezentacji materiały multimedialne lub inne pomoce dydaktyczne. Po prezentacji Słuchacz odpowiada na 3 pytania dotyczące: 1) lekcji dyplomowej; 2) dydaktyki przedmiotu; 3) losowe pytanie z zakresu całego programu studiów – lista pytań podana co najmniej 14 dni przed egzaminem do wiadomości Słuchaczy.
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
Czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 220zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 15 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Rytmika i Taniec
Cel
Celem studiów podyplomowych jest zapewnienie przygotowania merytorycznego i dydaktycznego, niezbędnego do organizacji zajęć z zakresu rytmiki, tańca, czy edukacji muzycznej, a także zorganizowania oprawy artystycznej wydarzeń tematycznych i okolicznościowych. Absolwent pozyska kompetencje przydatne do przygotowywania i prowadzenia ćwiczeń z zakresu wychowania muzycznego, prowadzenia zespołów rytmiczno-tanecznych, organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem piosenki i dramy na zajęciach pozaszkolnych. Zajęcia obejmują propedeutykę gry na instrumentach (pianino, flet).
Adresaci
Studia przeznaczone są dla nauczycieli i opiekunów pracujących z dziećmi i młodzieżą w szkołach, przedszkolach, klubach tanecznych, stowarzyszeniach itp. Studia dają przygotowanie do prowadzenia zajęć tanecznych i muzycznych, szczególnie przydatne w pracy nauczyciela wychowania fizycznego oraz zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ponadto mogą stanowić cenne uzupełnienie wiedzy i umiejętności, wzbogacając warsztat pracy wychowawcy o cenne treści pomagające zorganizować zajęcia pozalekcyjne, uroczystości i różnorodne wydarzenia z życia szkoły.
Od kandydatów na Studia nie jest wymagana znajomość gry na instrumencie muzycznym ani dyplom ukończenia szkoły muzycznej. Program nie nadaje kwalifikacji do nauczania. Osoby chcące pracować w systemie oświaty powinny posiadać już nabyte przygotowanie pedagogiczne. Program nie nadaje uprawnień do nauczania Rytmiki lub Choreografii w szkołach muzycznych.
Program nauczania
280 godzin dydaktycznych
60 godzin praktyk w placówce oświatowej*
* w poczet praktyk może być uznana aktualna praca zawodowa Słuchacza
Treść nauczania
Treści nauczania podzielone są na następujące bloki przedmiotów, obejmujące przykładowe przedmioty podane w nawiasach:
• Moduł Zagadnień zw. z Muzyką (zasady muzyki, instrumentoznawstwo, historia muzyki, literatura muzyczna, warsztaty muzyczne – propedeutyka gry na instrumentach)
• Moduł Zagadnień zw. z Rytmem i Ruchem (kształcenie rytmiczne, logorytmika, technika ruchu, dydaktyka i metodyka rytmiki)
• Moduł Zagadnień zw. z Tańcem (historia tańca, taniec współczesny, tańce narodowe, tańce w kręgu, elementy choreografii i gry scenicznej, drama, dydaktyka i metodyka tańca, oprawa wydarzeń artystycznych)
• Moduł Zagadnień zw. z Dźwiękiem i Melodią (piosenka dziecięca, dydaktyka i metodyka umuzykalnienia, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, emisja głosu, warsztaty muzyczne – zespół wokalny)
Egzamin dyplomowy
Studia kończą się egzaminem dyplomowym w postaci prezentacji wybranej przez Słuchacza lekcji dyplomowej przeprowadzonej podczas praktyki zawodowej. Słuchacz może przygotować do prezentacji materiały multimedialne lub inne pomoce dydaktyczne. Po prezentacji Słuchacz odpowiada na 3 pytania dotyczące: 1) lekcji dyplomowej; 2) dydaktyki przedmiotu; 3) losowe pytanie z zakresu całego programu studiów – lista pytań podana co najmniej 14 dni przed egzaminem do wiadomości Słuchaczy.
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
Czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 270zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Psychoterapia - studia podyplomowe
Strona w opracowaniu - opis kierunku pojawi się niebawem
Pedagogika opiekuńczo - wychowawcza - studia podyplomowe
Cel
Słuchacze uzyskują uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela przedmiotu, w zakresie którego ukończyli już studia pierwszego lub drugiego stopnia (np. matematyka, biologia, historia itp.), na wszystkich etapach edukacyjnych.
Osoby zainteresowane pracą w zakresie zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zapraszamy na studia podyplomowe Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, które również zapewniają wymagane prawem przygotowanie pedagogiczne do pracy w szkole i przedszkolu wzbogacone o moduł przygotowania merytorycznego do kształcenia zintegrowanego.
Adresaci
Osoby aktywne zawodowo w szeroko-pojętej branży szkoleniowej i edukacyjnej, chcące zapewnić najwyższy późnym swoich usług, a także poszerzyć swoje umiejętności warsztatowe oraz wiedzę psychologiczno-pedagogiczną związaną z przekazywaniem wiedzy oraz uczeniem się.
Osoby planujące podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (np. pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, nauczyciel, bibliotekarz), które w dotychczasowym toku studiów nie zdobyły takiego przygotowania.
Program nauczania
290 godzin dydaktycznych
150 godzin praktyk w placówce oświatowej*
* w poczet praktyk może być uznana aktualna praca zawodowa Słuchacza
Treść nauczania
- Ogólne Przygotowanie w Zakresie Psychologiczno-Pedagogicznym (pedagogika ogólna, psychologia ogólna, psychologia społeczna i wychowawcza, psychologia rozwojowa, zaburzenia rozwoju i zachowania)
- Przygotowanie Psychologiczno-Pedagogiczne na Danym Etapie Edukacyjnym / Danych Etapach Edukacyjnych (edukacja dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, edukacja dziecka w okresie adolescencji, podstawy andragogiki, praca z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych w przedszkolu/szkole)
- Podstawy Dydaktyki (dydaktyka ogólna, prawo i polityka oświatowa, emisja i higiena głosu w pracy dydaktycznej)
- Dydaktyka Przedmiotu na Danym Etapie Edukacyjnym / Danych Etapach Edukacyjnych (projektowanie działań edukacyjnych, podstawa programowa, metodyka nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, metodyka nauczania przedmiotów humanistycznych, metodyka nauczania przedmiotów artystycznych, metodyka nauczania języków obcych, metodyka wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej, warsztat pracy wychowawcy, ewaluacja w dydaktykach przedmiotowych)
Egzamin dyplomowy
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
Czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 250zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Asystent rodziny - studia podyplomowe
Cel
Adresaci
Program nauczania
270 godzin dydaktycznych
30 godzin praktyki w instytucji prowadzącej pracę z rodziną*
* praktyka może odbywać się w miejscu aktualnej pracy zawodowej Słuchacza
Treść nauczania
1. Moduł Zagadnień Zawodowych:
- etyka pracy asystenta rodziny;
- definicja rodziny, jej struktura, funkcje oraz potrzeby;
- analiza własnych możliwości i ograniczeń w wykonywaniu zadań asystenta rodziny;
- charakterystyka problemów rodziny, w tym: analiza potrzeb i problemów rodziny;
- zadania i uprawnienia asystenta rodziny;
- metodyka pracy asystenta;
- sporządzanie planu pracy z rodziną;
- problematyka mediacji w rodzinie;
- problematyka interwencji kryzysowej w rodzinie;
- pomoc w funkcjonowaniu rodziny w środowisku lokalnym;
2. Moduł Zagadnień Psychologiczno-Pedagogicznych:
- wybrane elementy pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej, z uwzględnieniem problemów dotyczących rozwoju dziecka i wpływu sytuacji kryzysowych w rodzinie na zachowanie i rozwój dziecka;
- doskonalenie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych rodziny, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stwarzających trudności wychowawcze oraz w wypełnianiu ról społecznych;
- organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży;
- organizowanie wspomagania rozwoju dziecka z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania;
3. Moduł Zagadnień zw. ze Zdrowiem:
- edukacja zdrowotna;
- problemy wynikające z opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem;
- pielęgnację niemowląt i dzieci;
4. Moduł Zagadnień Prawno-Ekonomicznych:
- wybrane zagadnienia z prawa rodzinnego, administracyjnego, karnego, cywilnego, zabezpieczenia społecznego oraz prawa pracy;
- regulacje prawne w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
- zagadnienia dotyczące uprawnień w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych;
- współpraca asystenta z rodzinami oraz służbami wspierającymi rodzinę;
- elementy ekonomii i organizacji gospodarstwa domowego;
Egzamin dyplomowy
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 260zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 15 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Administracja publiczna z elementami zarządzania jakością
- studia podyplomowe
Cel
Adresaci
Program nauczania
210 godzin dydaktycznych
Treść nauczania
Etyka w administracji; Odpowiedzialność prawna urzędnika; Nadzór i kontrola w administracji; Postępowanie administracyjne; Postępowanie egzekucyjne w administracji; Prawo administracyjne; Prawo cywilne; Prawo finansowe; Zawieranie umów w administracji; Instytucje i źródła prawa w Unii Europejskiej; Prawo pracy; Finansowanie organów działalności publicznej. Procedury kredytowe. Finanse Unii Europejskiej; Ustrój samorządu terytorialnego; Technika prawodawcza i legislacja w administracji; Psychologiczne aspekty zarządzania jakością. Techniki negocjacji i mediacji; System zarządzania jakością wg ISO 9001/2008 – wymagania, interpretacja, dokumentacja; Audyty jakości; Proces certyfikacji; Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.
Egzamin dyplomowy
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
czesne:
semsestry: 2
raty: 10
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 255zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Fizjoterapia w sporcie
Cel
Celem studiów jest przygotowanie ich uczestnika do pracy z osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie oraz zawodowo. Absolwent nabędzie wiedzę i umiejętności w zakresie kinezyterapii, tapingu, fizykoterapii i hydroterapii w sporcie. Posiądzie wiedzę na temat najczęściej spotykanych kontuzji oraz ich kompleksowej rehabilitacji. Ponadto zapozna się z szerokim wachlarzem metod stosowanych w odnowie biologicznej wśród sportowców. Absolwent będzie przygotowany do wsparcia sportowca w treningu, regeneracji, rehabilitacji i optymalizacji osiągnięć.
Adresaci
Studia przeznaczone są dla absolwentów kierunku wychowanie fizyczne lub fizjoterapia, którzy zainteresowani są nabyciem praktycznych umiejętności w zakresie fizjoterapii sportowej.
Program nauczania
Program obejmuje 3 semestry nauczania, na które składa się:
• 370 godzin dydaktycznych
• 30 godzin praktyki zawodowej*
* praktyka może być realizowana w miejscu zatrudnienia Słuchacza
Treści nauczania
Treści nauczania podzielone są na następujące bloki przedmiotów, obejmujące przykładowe przedmioty podane w nawiasach:
• Moduł Zagadnień Ogólnych (fizjologia wysiłku fizycznego, patofizjologia urazów sportowych, traumatologia w sporcie, trening zdrowotny, metody treningu, trening funkcjonalny, pierwsza pomoc w urazach, sprzęt ortopedyczny)
• Moduł Zagadnień Specjalnościowych (taping w sporcie, masaż sportowy, odnowa biologiczna w sporcie, drenaż limfatyczny w sporcie, hydroterapia, kinezyterapia, fizykoterapia)
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
czesne:
semsestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 300zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 15 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Egzamin Dyplomowy
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w zajęciach praktycznych, zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń oraz zdanie ustnego egzaminu dyplomowego. Podczas egzaminu Słuchacz odpowiada na 3 losowo wybrane pytania z zakresu studiów. Lista pytań jest podana co najmniej 14 dni przed egzaminem do wiadomości Słuchaczy.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników
Fizjoterapia osób w wieku podeszłym - studia podyplomowe
Cel
Adresaci
Program nauczania
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
czesne:
semestry: 2
raty: 10
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 315zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
Medycyna Estetyczna - studia podyplomowe
Cel
Adresaci
Program nauczania
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie ANSM i na terenie współpracujących ze szkołą jednostek medycznych.
Treść nauczania
- Elementy anatomii, fizjologii immunologii narządów poddanych zabiegom estetycznym.
- Skóra, włosy, paznokcie: budowa i fizjologia, histopatologia. Wpływ czynników chemicznych, fizycznych i promieniowania na skórę.
- Patofizjologia starzenia się skóry i tkanek. Estetyczne i kosmetyczne metody zapobiegania i leczenia następstw starzenia się skóry.
- Rola lekarza medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej w planowaniu terapii estetyki medycznej.
- Dermatologia estetyczna.
- Chirurgia plastyczna i estetyczna w leczeniu nowotworów skóry.
- Wpływ chorób wewnętrznych na procesy starzenia się skóry i organizmu człowieka. Wybrane aspekty endokrynologiczne, kardiologiczne, naczyniowe.
- Rola wysiłku fizycznego i uprawiania sportu na procesy starzenia się organizmy i aspekty estetyczne funkcjonowania tkanek.
- Rola racjonalnego żywienia w medycynie estetycznej.
- Toksyna botulinowa – teoria i praktyka zastosowania w medycynie i zabiegach estetycznych.
- Chirurgia plastyczna. Informacje niezbędne w zakresie medycyny estetycznej.
- Techniki augmentacyjne.
- Stomatologia estetyczna.
- Ginekologia estetyczna.
- Nici - zastosowanie w medycynie estetycznej.
- Pacjent i personel w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.
- Prawidłowe prowadzenie dokumentacji.
- Nowoczesne metody i techniki obrazowania skóry i tkanek stosowane w medycynie estetycznej
- Chirurgia naczyniowa – elementy wykorzystywane w medycynie estetycznej. Skleroterapia, techniki laserowe i RF w leczeniu zmian naczyniowych.
- Psychodermatologia.
- Kosmetyka lekarska- zabiegi stosowane w medycynie estetycznej.
- Podstawy farmakologii i toksykologii stosowanej w medycynie estetycznej. Alergologia.
- Peelingi i jego zastosowanie w medycynie estetycznej.
- Postępowanie w nagłych przypadkach w gabinecie medycyny estetycznej.
- Powikłania i działania niepożądane zabiegów estetycznych.
- Podstawy socjologii. Wybrane aspekty psychologii w kontaktach lekarz –pacjent.
- Laserowe techniki zabiegów medycznych wykorzystywanych w medycynie estetycznej.
- Laserowe techniki odmładzania. Techniki lekarskie w zakresie korekcji defektów estetycznych twarzy i kończyn dolnych oraz sylwetki;
- Zarządzania i marketingu w medycynie estetycznej.
- Aspekty prawne funkcjonowania praktyki lekarza medycyny estetycznej
- Zabiegi estetyczne z zastosowanie preparatów krwiopochodnych
Egzamin dyplomowy
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
czesne:
semestry: 4
Opłata za dwa semestry nauki wynosi 11 000zł brutto.
Opłatę można wnosić za jeden semestr lub za dwa semestry, nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem zajęć. Opłatę za pierwszy semestr należy uiścić nie później niż do 30.09.2022 roku. Brak wniesienia opłaty może prowadzić do skreślenia z listy studentów.
Pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna)
Cel
Program nauczania
Zajęcia prowadzone będą w trybie hybrydowym: wykłady on-line (ZOOM), zajęcia praktyczne w siedzibach uczelni.
Czesne
Cel
Słuchacze uzyskują uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela przedmiotu, w zakresie którego ukończyli już studia pierwszego lub drugiego stopnia (np. matematyka, biologia, historia itp.), na wszystkich etapach edukacyjnych.
Osoby zainteresowane pracą w zakresie zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zapraszamy na studia podyplomowe Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, które również zapewniają wymagane prawem przygotowanie pedagogiczne do pracy w szkole i przedszkolu wzbogacone o moduł przygotowania merytorycznego do kształcenia zintegrowanego.
Adresaci
Osoby aktywne zawodowo w szeroko-pojętej branży szkoleniowej i edukacyjnej, chcące zapewnić najwyższy późnym swoich usług, a także poszerzyć swoje umiejętności warsztatowe oraz wiedzę psychologiczno-pedagogiczną związaną z przekazywaniem wiedzy oraz uczeniem się.
Osoby planujące podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (np. pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, nauczyciel, bibliotekarz), które w dotychczasowym toku studiów nie zdobyły takiego przygotowania.
Program nauczania
290 godzin dydaktycznych
150 godzin praktyk w placówce oświatowej*
* w poczet praktyk może być uznana aktualna praca zawodowa Słuchacza
Treść nauczania
- Ogólne Przygotowanie w Zakresie Psychologiczno-Pedagogicznym (pedagogika ogólna, psychologia ogólna, psychologia społeczna i wychowawcza, psychologia rozwojowa, zaburzenia rozwoju i zachowania)
- Przygotowanie Psychologiczno-Pedagogiczne na Danym Etapie Edukacyjnym / Danych Etapach Edukacyjnych (edukacja dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, edukacja dziecka w okresie adolescencji, podstawy andragogiki, praca z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych w przedszkolu/szkole)
- Podstawy Dydaktyki (dydaktyka ogólna, prawo i polityka oświatowa, emisja i higiena głosu w pracy dydaktycznej)
- Dydaktyka Przedmiotu na Danym Etapie Edukacyjnym / Danych Etapach Edukacyjnych (projektowanie działań edukacyjnych, podstawa programowa, metodyka nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, metodyka nauczania przedmiotów humanistycznych, metodyka nauczania przedmiotów artystycznych, metodyka nauczania języków obcych, metodyka wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej, warsztat pracy wychowawcy, ewaluacja w dydaktykach przedmiotowych)
Egzamin dyplomowy
Koszta
150zł opłata za wypromowanie i egzamin dyplomowy
Czesne:
semestry: 3
raty: 15
wysokość czesnego (1 rata w złotówkach): 270zł
*nie dotrzymanie terminu płatności skutkuje przeniesieniem na system 10 rat
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczelnia uruchamia studium po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestników.
A może kurs?
Poznaj naszą szeroką ofertę kursów i szkoleń, podnoszących kwalifikacje i zostań liderem swojej branży!Dołącz do grona naszych Studentów!
Wypełnij wniosek rekrutacyjny on-line już dziś