Medycyna Estetyczna - Wykładowcy

 DR. N. MED. KRZYSZTOF WACHAL

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób naczyniowych, flebolog, specjalista z dziedziny medycyny laserowej. Wykonuje estetyczne zabiegi estetyczne oraz zabiegi związane z chorobami naczyń, specjalizuje się w terapii komórkami macierzystymi w leczeniu chorób podstawowych i zabiegach estetycznych, diagnostyką i leczeniem nadpotliwości. Kierownik i założyciel Centrum Leczenia Nadpotliwości – www.nadpotliwosc.eu. Członek licznych stowarzyszeń i organizacji naukowych m. in. : Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologiczne, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Anging i innych...


 PROF. DR. HAB. EWA STACHOWSKA

Ewa Wiktoria Stachowska profesor tytularny z fizyki (specjalność fizyka doświadczalna), zatrudniona w Politechnice Poznańskiej, pracująca w Zakładzie Metrologii i Systemów Pomiarowych na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania. Zajęcia dydaktyczne związane z tematyką; wykłady i laboratoria dla kierunku inżynieria biomedyczna: "Lasery w medycynie", "Aparatura medyczna", "Optronika w medycynie", "Nowoczesne techniki obrazowania". Kompetencje w zakresie budowy i eksploatacji laserów oraz laserowych układów pomiarowych również na potrzeby inżynierii biomedycznej. Współpraca naukowa związana z tematyką:

a) z zespołem dr hab. n. farm. Krystyny Pieńkowskiej z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej, Wydz. Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - nieniszczące, nieinwazyjne badanie skóry ludzkiej za pomocą mikroskopii holograficznej,

b) z dr n. med. Krzysztofem Wachalem z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz firmą Symbiosis (E. Kilian-Pięta) – nieniszczące, nieinwazyjne badania właściwości opatrunków hydrożelowych oraz serii kosmetyków i wyrobów medycznych na Demodex folliculorum i trądzik różowaty za pomocą mikroskopii holograficznej oraz interferometrii optycznej,

c) z zespołem prof. dr hab. Macieja Kurpisza z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu – nieniszczące, nieinwazyjne badania morfologii plemników ludzkich za pomocą mikroskopii holograficznej. 


PROF. DR HAB. KATARZYNA PAWLACZYK-GABRIEL

Jest profesorem na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu w 1991 roku. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i geriatrą. Od 2015 roku pełni również funkcję konsultanta wojewódzkiego z geriatrii.


 DR MARCIN WASYLEWSKI

Ekspert z dziedziny medycyny estetycznej. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił doktorat z zakresu biochemii. Głównym zainteresowaniem zawodowym są badania biochemii białek i peptydów pełniących różne funkcje. Zajmuje się także neurochemią i toksykologią. Prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Polskiej Akademii Nauk. Współpracował z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce i Europie. Doświadczony wykładowca akademicki na kierunkach Kosmetologii, Biologii, Biotechnologii, Biochemii, Dietetyki i Medycyny. Fascynat literatury historycznej i sportów zimowych - instruktor narciarski.


DR N. MED. SŁAWOMIR SOBIESZCZYK

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, patomorfologii, farmakologii klinicznej. Posiada ponad 40 certyfikatów i dyplomów (krajowych i międzynarodowych) z zakresu medycyny estetycznej oraz liposukcji. Ukończył dwuletnie szkolenie w zakresie estetyki lekarskiej i medycyny anti-aging w  Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończył również Szkołę Medycyny Estetycznej, Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych oraz kursy teoretyczno-praktyczne na preparatach ludzkich nieutrwalonych (kadawerach) w Centrum Edukacji Medycznej. Jest członkiem The European Society of Intensive Care Medicine, American Academy of Aesthetic Medicine, European College of Aesthetic Medicine & Surgery. W medycynie estetycznej główne zainteresowania skupiają się na liposukcji, lipotransferach, zastosowaniu materiałów biologicznych (m.in. komórek macierzystych) oraz nieoperacyjnych technikach liftingujących (m.in. zabiegi z użyciem nici APTOS). Współpracuje m.in. z Diamentowym Instytutem w Pile, Esthetic Solutions w Poznaniu. 


 DR N. MED. IZABELA PIEŚCIKOWSKA

Lekarz medycyny, prowadzi dla kierunku Medycyna Estetyczna zajęcia i wykłady z histologii, embriologii i cytofizjologii. Adiunkt w Katedrze Histologii i Embriologii UMP w Poznaniu, starszy wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na Wydziale Kosmetologii.


 

MGR ANNA KARASIEWICZ

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale biologii, a także studiów podyplomowych „Zarządzanie w opiece zdrowotnej” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilku lat współpracuje z Symbiosis Centrum Dermatologii na stanowisku Manager. Koordynuje prace administracyjne i personelu medycznego. Odpowiedzialna za wdrażanie nowych rozwiązań i usług z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej, podologii i kosmetologii. Nadzoruje działania promocyjne i dba o wizerunek firmy. Specjalizuje się w organizacji i zarządzaniu gabinetami poświęconymi m.in. medycynie estetycznej. Ekspert w organizacji zespołów ludzkich. 


 DR N. MED. KATARZYNA MIKOŁAJCZYK- CHUDZIŃSKA 

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała tytułu doktora nauk medycznych oraz tytułu specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Absolwentka studiów podyplomowych na wydziale kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Dermatolog i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, członek PTD (Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego) oraz EADV (European Academy of Dermatology and Venereology). Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych kongresach w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej m.in. Kongresach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także kursach oraz szkoleniach specjalistycznych m.in. w zakresie wybranych aspektów dermatologii, nieoperacyjnego liftingu twarzy oraz technik laserowych. Prowadzi wykłady dla studentów w Europejskim Centrum Edukacji oraz w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Od wielu lat zajmuje się praktycznymi zastosowaniami materiałów wypełniających oraz preparatów toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Współpracuje z renomowanymi gabinetami medycyny estetycznej.


PIOTR PIĘTA

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na UAM w Poznaniu (2002). W okresie 2006– 2010 realizował przygotowanie do zawodu w ramach aplikacji adwokackiej. W marcu 2017 roku uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego „Szanse i zagrożenia dla polskiej branży kosmetycznej – 4 lata po wejściu w życie Rozporządzenia Kosmetycznego”

Doświadczenie zawodowe:

Od 2010 roku prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Poznaniu. W latach 2008 – 2011 prowadził zajęcia ze studentami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, a w latach 2010 – 2011 ze studentami Wyższej Szkoły Języków Obcych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów medycznych, przygotowania dokumentacji, tworzenia procedur i regulaminów w podmiotach medycznych. W ramach obsługi prawnej nadzorował projekt dotacyjny jednej ze spółek internetowych – przygotowanie danych statystycznych efektu projektu (Internet Media Group Sp. z o.o. – innowacyjne programy internetowe dotyczące kultury i sztuki oraz BPM media Sp. z o.o. – innowacyjne portale internetowe muzyczne). Ekspert w zakresie prawa  cywilnego i prawa handlowego, w aspekcie ochrony własności intelektualnej, nowych technologii, a także kwestie związanych z rejestrowaniem i wprowadzaniem na rynek produktów leczniczych i kosmetycznych.


 MGR EWA KILIAN-PIĘTA

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale fizjoterapia, a także studiów podyplomowych z chemii kosmeceutycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Współpracowała z licznymi gabinetami medycyny estetycznej. Od 2008r. Prezes w Symbiosis Centrum Dermatologii, które specjalizuje się w leczeniu dermatologicznym, wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii, kosmetologii i podologii. Jako fizjoterapeuta specjalizuje się w zabiegach fizykalnych, szczególnie laserowych tj. z wykorzystaniem systemów laserowych, których chromoforami są barwniki tj 1094nm, 532 nm, 538nm, 640-650 nm, 808-810 nm w trybie milisekundowym i nanosekundowym oraz gdzie chromoforem jest woda 2940nm-10600nm stosowanych w medycynie estetycznej. Opracowała autorską metodę laserowego usuwania odcisków, modyfikowanej metody usuwania naczyniaków, skojarzonej terapii laserowej usuwania przebarwień, tatuaży oraz metodyki postępowania w peelingach laserowych. Na podstawie wykształcenia chemicznego oraz zdobytego doświadczenia jest ekspertem w zastosowaniu różnych preparatów kosmetycznych podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ze skórą z trądzikiem różowatym opracowała metodą „oczyszczanie poprzez złuszczanie w infekcji Demodex” połączoną z metodą korekcji laserowej teleangiektazji.


 MGR RYSZARD WOHLGETAN

Trener Personalny na stałe współpracujący z klubem Niku Fitness w Poznaniu, Instruktor Rekreacji Ruchowej w specjalności Sporty Siłowe i Instruktor Sportu o specjalności Narciarstwo Alpejskie. Posiadacz certyfikatów z licznych kursów i szkoleń m.in. stretchingu, mobilności i stabilizacji, dietetyki sportowej, treningu funkcjonalnego i zajęć dotyczących zdrowego kręgosłupa. Pomysłodawca, inicjator i założyciel koncepcji pod nazwą „Wysiłkownia”, skupiającej niezależnych trenerów personalnych, fizjoterapeutów i trenerów medycznych, współpracujący z licznymi gabinetami dietetycznymi i specjalistami zajmującymi się estetyką ciała. Pasjonat sportu z wieloletnim stażem treningowym, kochający aktywność fizyczną i propagujący zdrowy tryb życia. Zagorzały miłośnik narciarstwa zjazdowego, a także wielki fan windsurfingu i nurkowania, potrafiący umiejętności nabyte i niezbędne przy uprawianiu tych dyscyplin, wykorzystywać na co dzień, przy wspieraniu swoich klientów, nie tylko na sali treningowej. Ekspert w zakresie treningu siłowego i układaniu planów treningowych, dietetycznych oraz żywieniowych, a przede wszystkim w kompleksowym zrozumieniu z czym wiąże się proces kształtowania sylwetki, budowania takich cech motorycznych jak wytrzymałość, siła i szybkość, a także ogólnie pojmowanego aktywnego i zdrowego stylu życia.


AGATA JASICZEK

26 lat praktyki w zawodzie jako lekarz dentysta, a od 2007 roku jako lekarz medycyny estetycznej. 25 lat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, 2 kliniki w Warszawie : stomatologia, medycyna estetyczna, kosmetologia. Doświadczenie jako szkoleniowiec z zakresu medycyny estetycznej: mezoterapia, wypełniacze, nici, botoks, osocze. Ok 250 odbytych szkoleń w Polsce i za granicą. Zastępca redaktora naczelnego Dental Tribune Cosmetic.


MGR INŻ. RADOSŁAW NAZDERKO

Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej. Od 17 lat związany jest ze Służbą Zdrowia, w tym od ponad 6 lat z Medycyną Estetyczną. Wprowadzał na rynek wypełniacze HA oraz pierwsze na rynku produktów z grupy NICI. Odbyte szkolenia z renomowanymi specjalistami i twórcami autorskich metod pracy z nićmi pozwoliły na skuteczne wprowadzenie na rynek różnych produktów (nici PDO, polimlekowych, liftingujących) Doświadczenia własne i znajomość technik oraz wiedza techniczna zaowocowały stworzeniem autorskiego treinera (Fantom Twarzy) symulującego anatomicznie ludzką tkankę. Szkolenia przeprowadzane z jego zastosowaniem pozwalają na nabycie wiedzy i umiejętności jeszcze przed przystąpieniem do pracy z pacjentem.


DR ROBERT KASPEREK

Lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny estetycznej.  W 1997 roku ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 20 lat pracuje jako lekarz internista. Od 2004 roku zajmuje się medycyną estetyczną. W 2006 roku ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie. Od wielu lat prowadzi własny gabinet medycy estetycznej. Medycyna estetyczna jest jego pasją. Od kilku lat zajmuje się medycyną regeneracyjną i wykorzystuje naturalne metody regeneracyjnej w swojej codziennej praktyce lekarskiej.  Od kilku lat szkoli lekarzy z nowoczesnych technik regeneracyjnych. Przeszkolił już ponad 1000 lekarzy.  Prowadzi liczne wykłady i warsztaty na polskich i międzynarodowych konferencjach poświęconych Dermatologii, Ortopedii i Medycynie Estetycznej. 


 LEKARZ STOMATOLOG, MASTER OF PROSTODONTICS - ALEKSANDRA SMAGA

W 1999 roku ukończyła Wydział Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej i uzyskała dyplom i tytuł lekarza stomatologa, od 2000 roku właściciel i kierownik medyczny Dental Clinic Smaga. Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny rekonstrukcji i odbudowy uśmiechu z zakresu Stomatologii Estetycznej, Protetyki i Implantoprotetyki. W 2011 ukończyła w wyróżnieniem Curriculum Implantologiczne PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne). Od 2009 jest członkiem PSI, DGOi (Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie), ICOI (International Congress of Oral Implantologists). W 2010 roku uzyskała certyfikat osiągnieć i umiejętności na New York University Collage of Dentistry . Następnie odbyła Międzynarodowy Implantologiczny Program Edukacyjny - ITI Education Program na Uniwersytecie w BERN w Szwajcarii. W 2013 roku ukończyła dwuletnie studia podyplomowe na Uniwersytecie w Sienie obroną pracy dyplomowej z zakresu protetyki i implantoprotetyki, uzyskując tytuł Master of Prostodontics. Od 2013 jest członkiem PASE (Polskie Stowarzyszenie Stomatologii Estetycznej). Posiada wieloletnie doświadczenie w nowoczesnych technologiach do rekonstrukcji i projektowania uśmiechu – DSD (Digital Smile Design) oraz z wykorzystania skanera wewnątrzustnego 3Shape TRIOS 3D.


 DR MONIKA ŁĄCKA

Jest nauczycielem uniwersyteckim, lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, lekarzem estetyki twarzy, trenerem z zakresu medycyny estetycznej i konsultantką LEAP (Life Eating and Performance). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. W swojej praktyce zajmuje się między innymi zagadnieniami związanymi z problemami estetycznymi skóry twarzy, jak i całego ciała, a także otyłością i działaniem pól elektromagnetycznych. Kluczową sprawą jest skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych terapii, w związku z tym w swojej pracy stosuje preparaty najwyższej jakości.