UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2023/2024 (kopiuj)

3 października o 17:00 w Auditorium Maximum Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 naszej Akademii. 

Ceremonię rozpoczął Rektor, dr inż. Włodzimierz Usarek swoim przemówieniem inauguracyjnym. Następnie studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie, po którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet studentów Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I. W społeczności akademickiej oprócz Rektora pierwszorocznych studentów powitali Andrzej Dera - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy, Beata Maszewska - Wicewojewoda Województwa Wielkopolskiego, która odczytała list od Ministra Edukacji i Nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka, prof. KUL i Klaudia Klorek, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego.

Uroczystość urozmaicił występ Macieja Ogórkiewicza z Teatru Muzycznego oraz wykład prof. dr. n. med. Witolda Szyftera, "Quo vadis medycyno".

Na Inauguracji zostały również wręczone nagrody dla studentów za wyniki w nauce i aktywność społeczną. W tym roku wręczony został wyjątkowy medal za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój uczelni dla mgr. Łukasza Krypla.

Inauguracja zakończyła się po wspólnym odśpiewaniu Gaudeamus igitur.


WIRTUALNY DZIEKANAT (kopiuj)