Pielęgniarstwo

Poznań
Poznań - w skrócie
Najważniejsze informacje o kierunku
licencjat
Kształcenie kończy się egzaminem dyplomowym
profil praktyczny
Absolwenci tego kierunku otrzymują wstępne przygotowanie do pracy zawodzie
tryb studiów
Kierunek pielęgniarstwo prowadzimy w dwóch trybach: stacjonarny (dzienne) oraz weekendowy (czw-niedz.)
sześć semestrów
Studia na kierunku Pielęgniarstwo trwają sześć semestrów (trzy lata)
Poznań - informator
Poznaj kierunek Pielęgniarstwo
W trakcie nauki studenci zdobywają gruntowną wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii człowieka oraz przekroju przedmiotów klinicznych. Umiejętności praktyczne nabywają w trakcie intensywnego szkolenia prowadzonego w specjalistycznych pracowniach oraz w trakcie zajęć klinicznych i praktyk zawodowych odbywających się w oddziałach szpitalnych. Po ukończeniu studiów licencjackich pielęgniarki posiadają szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Specjalizacje pielęgniarskie i kursy kwalifikacyjne pozwalają na zdobywanie dodatkowych umiejętności i kompetencji. Studia magisterskie i bogata oferta studiów podyplomowych umożliwiają pielęgniarkom rozpoczęcie działalności naukowo-dydaktycznej oraz podjęcie pracy związanej z organizacją systemu ochrony zdrowia.
Perspektywy zawodowe
Pielęgniarstwo
Pielęgniarka/Pielęgniarz jest pracownikiem ochrony zdrowia, którego zadaniem jest sprawowanie opieki medycznej nad pacjentem oraz asystowanie lekarzowi w zabiegach diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Przedstawiciele zawodu przyjmują także na stanowiska związane ze zdrowiem publicznym oraz zarządzaniem systemem ochrony zdrowia.
W ramach zajęć specjalistycznych studenci zapoznają się, między innymi, z pielęgniarstwem internistycznym, chirurgicznym, psychiatrycznym i neurologicznym. Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze umiejętności praktyczne nabywają w trakcie intensywnego szkolenia prowadzonego w specjalistycznych pracowniach oraz w trakcie zajęć klinicznych i praktyk zawodowych odbywających się w oddziałach szpitalnych. Po ukończeniu studiów licencjackich absolwenci posiadają szerokie możliwości rozwoju zawodowego.
Uczelnia zapewnia dostosowanie procesu nauczania do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wymogów zgodnych ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej dotyczących kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo, także w oparciu o specjalistyczne słownictwo w języku angielskim i niemieckim.
Nowy Tomyśl
Nowy Tomyśl - w skrócie
Najważniejsze informacje o kierunku
licencjat
Kształcenie kończy się napisaniem pracy dyplomowej (licencjackiej) oraz egzaminem dyplomowym
profil praktyczny
Absolwenci tego kierunku otrzymują wstępne przygotowanie do pracy zawodzie
tryb studiów
Kierunek pielęgniarstwo prowadzimy w trybie weekendowym ( czw- niedz.)
sześć semestrów
Studia na kierunku Pielęgniarstwo trwają sześć semestrów (trzy lata)
Nowy Tomyśl - informator
Poznaj kierunek Pielęgniarstwo
W trakcie nauki studenci zdobywają gruntowną wiedzę w zakresie: anatomii i fizjologii człowieka, mikrobiologii, genetyki i radiologii podstaw opieki pielęgniarskiej. Organizacja kształcenia przewiduje zajęcia popołudniowe w czwartki i piątki oraz zjazdy sobotnio-niedzielne. Wszystkie zajęcia odbywają się w pracowniach zlokalizowanych w Nowym Tomyślu oraz w szpitalach powiatowych, placówkach opieki długoterminowej oraz podstawowej opieki zdrowotnej. W ramach zajęć specjalistycznych studenci zapoznają się, między innymi, z pielęgniarstwem internistycznym, chirurgicznym, psychiatrycznym i neurologicznym.
Perspektywy zawodowe
Pielęgniarstwo
Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze umiejętności praktyczne nabywają w trakcie intensywnego szkolenia prowadzonego w specjalistycznych pracowniach oraz w trakcie zajęć klinicznych i praktyk zawodowych odbywających się w oddziałach szpitalnych. Po ukończeniu studiów licencjackich absolwenci posiadają szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Specjalizacje pielęgniarskie i kursy kwalifikacyjne pozwalają na zdobywanie dodatkowych umiejętności i kompetencji. Studia magisterskie i bogata oferta studiów podyplomowych umożliwiają pielęgniarkom rozpoczęcie działalności naukowo-dydaktycznej oraz podjęcie pracy związanej z organizacją systemu ochrony zdrowia.
Pielęgniarka jest pracownikiem ochrony zdrowia, którego zadaniem jest sprawowanie opieki medycznej nad pacjentem oraz asystowanie lekarzowi w zabiegach diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Na absolwentów kierunku pielęgniarstwa czekają miejsca pracy w publicznych i niepublicznych szpitalach, klinikach, przychodniach, szkołach, domach opieki oraz z placówkach związanych ze zdrowiem publicznym i ochroną zdrowia.
Program studiów jest zgodny jest z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego.