Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką oświatową

Warszawa
Warszawa - інформатор
Вивчіть напрямок Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką oświatową
TRYB: HYBRYDOWY
Cel studiów
Studia dostarczają wiedzę z zakresu prawa oświatowego w polskich realiach społeczno-politycznych. Program uwzględnia aspekty zmieniającego się prawa, pozwala na usystematyzowanie ogólnej wiedzy o prawie oraz szczegółowych zagadnień istotnych dla prowadzenia działalności oświatowej. Treści dydaktyczna realizowane w trakcie kształcenia umożliwiają lepsze zrozumienie działania prawa, również podczas realizacji zadań oświatowych, poznawanie jego źródeł i dokonywanie „czytelnej” wykładni obowiązujących norm prawnych.
Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką umożliwia podniesie kompetencji sprawnego posługiwania się przepisami prawa oświatowego. Kompetencje te są niezbędne do prawidłowego wdrożenia obowiązujących przepisów wprowadzających reformę systemu oświaty.
Celem studiów jest aktualizacja wiedzy i podniesienie kompetencji sprawnego posługiwania się przepisami prawa oświatowego w efektywnym i skutecznym zarządzaniu szkołą (placówką oświatową) oraz poszerzenie kompetencji kierowniczych na stanowiskach w administracji rządowej i samorządowej działających w systemie oświaty w zakresie znajomości i stosowania aktualnych przepisów prawa oświatowego.
Adresaci
Studia skierowane są do osób posiadających dyplom studiów wyższych na poziomie I, II lub jednolitych studiów magisterskich. Kandydaci powinni posiadać kwalifikacje z zakresu zarządzania w systemie oświaty (np. studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania lub kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli) oraz osób posiadających ogólne kwalifikacje z zarządzania, którzy zamierzają ubiegać się o stanowisko kierownicze w oświacie.
Studia skierowane są – przede wszystkim – do dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz pracowników rządowej i samorządowej administracji oświatowej.
Program nauczania
Program obejmuje 2 semestry nauczania, na które składa się:
- 280 godzin dydaktycznych
- 30 godzin praktyk asystenckich i kierowniczych
Zajęcia odbywają się w formule hybrydowej średnio dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz online na platformie ZOOM.
Opłaty
Koszt studiów: 10 rat x 350 zł
Opłata wpisowa wynosi 100 zł