Pedagogika

Poznań
Poznań - с первого взгляда
Основные моменты направления
licencjat
Kształcenie kończy się egzaminem dyplomowym
profil praktyczny
Absolwenci tego kierunku otrzymują wstępne przygotowanie do pracy zawodzie
tryb studiów
Kierunek pedagogika prowadzimy w obu trybach: stacjonarny (dzienne) oraz niestacjonarny (zaoczne)
sześć semestrów
Studia na kierunku Pedagogika trwają sześć semestrów (trzy lata)
Poznań - информатор
Изучите направление Pedagogika
Absolwent kierunku Pedagogika dysponuje wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnopedagogicznych, socjologii, psychologii oraz filozofii, które są niezbędne do funkcjonowania w obszarze tzw. społeczeństwa wiedzy. Rozumie społeczno-kulturowy kontekst edukacji, potrafi projektować działania opiekuńcze i wychowawcze w zakresie skutecznego wspierania zarówno jednostek, jak i grup społecznych, a także posiada kompetencje społeczne pozwalające na prawidłowe i skuteczne funkcjonowanie na rynku pracy. Ze względu na praktyczny profil kształcenia obowiązuje 720 godzin praktyk zawodowych.
Poznań - специализации
Специализации факультета Pedagogika
Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z terapią
Absolwent kierunku Pedagogika, w zakresie Pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej zdobędzie w toku kształcenia wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne umożliwiające mu podjęcie pracy zawodowej w instytucjach opiekuńczo – wychowawczych, takich jak między innymi środowiskowe domy opieki nad dzieckiem, środowiskowe ośrodki opieki nad dziećmi/osobami dorosłymi, świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, warsztaty terapii zajęciowej, pogotowia opiekuńcze, ośrodki wczesnej interwencji, ośrodki pomocy społecznej i pomocy rodzinie, bursy/internaty. W trakcie studiów uzyskuje się przygotowanie pedagogiczne. Planując pracę jako nauczyciel-pedagog w szkole lub przedszkolu Absolwent musi ukończyć studia II stopnia. Studia licencjackie stanowią podstawę do dalszego rozwoju kwalifikacji na studiach magisterskich.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN ws. kwalifikacji nauczycielskich, obowiązującym od 3 października 2023 r., nauczycielem specjalistą może zostać osoba, która ukończyła studia I i II stopnia lub jednolite studia magisterskie.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i resocjalizacyjna
Absolwent kierunku Pedagogika, w zakresie Pedagogiki resocjalizacyjnej zdobędzie w toku kształcenia wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne umożliwiające mu podjęcie pracy zawodowej w instytucjach resocjalizacyjnych i penitencjarnych, takich jak między innymi świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, warsztaty terapii zajęciowej, pogotowia opiekuńcze, ośrodki wczesnej interwencji, ośrodki interwencji kryzysowej, bursy/internaty, centrum pomocy rodzinie, ośrodki szkolno – wychowawcze, poradnie odwykowe, zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich, zakłady karne i penitencjarne czy areszty śledcze. W trakcie studiów Absolwent zdobywa przygotowanie pedagogiczne. Planując pracę jako nauczyciel-pedagog w szkole lub przedszkolu Absolwent musi ukończyć studia II stopnia. Studia licencjackie stanowią podstawę do dalszego rozwoju kwalifikacji na studiach magisterskich.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN ws. kwalifikacji nauczycielskich, obowiązującym od 3 października 2023 r., nauczycielem specjalistą może zostać osoba, która ukończyła studia I i II stopnia lub jednolite studia magisterskie.
Warszawa
Warszawa - с первого взгляда
Основные моменты направления
licencjat
Kształcenie kończy się napisaniem pracy dyplomowej (licencjackiej) oraz egzaminem dyplomowym
profil praktyczny
Absolwenci tego kierunku otrzymują wstępne przygotowanie do pracy zawodzie
tryb studiów
Kierunek pedagogika prowadzimy w obu trybach: stacjonarny (dzienne) oraz niestacjonarny (zaoczne)
sześć semestrów
Studia na kierunku Pedagogika trwają sześć semestrów (trzy lata)
Warszawa - информатор
Изучите направление Pedagogika
Absolwent kierunku Pedagogika dysponuje wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnopedagogicznych, socjologii, psychologii oraz filozofii, które są niezbędne do funkcjonowania w obszarze tzw. społeczeństwa wiedzy. Rozumie społeczno-kulturowy kontekst edukacji, potrafi projektować działania opiekuńcze i wychowawcze w zakresie skutecznego wspierania zarówno jednostek, jak i grup społecznych, a także posiada kompetencje społeczne pozwalające na prawidłowe i skuteczne funkcjonowanie na rynku pracy. Ze względu na praktyczny profil kształcenia obowiązuje 600 godzin praktyk zawodowych.
Warszawa - специализации
Специализации факультета Pedagogika
Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną
Absolwent specjalności pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną jest przygotowany do pracy na rzecz jednostek, rodzin, środowisk i grup społecznych, zagrożonych defaworyzacją, marginalizacją bądź wykluczeniem społecznym, zaniedbanych wychowawczo, wymagających wsparcia socjalizacyjno-opiekuńczego, profilaktycznego, terapeutycznego lub resocjalizacyjnego.
Edukacja dla bezpieczeństwa z zarządzaniem kryzysowym
Absolwent posiada wiedzę z zakresu podstaw teoretycznych pedagogiki resocjalizacyjnej, socjoterapii, prawa, profilaktyki społecznej, mechanizmów powstawania dewiacji społecznej, metodyki pracy resocjalizacyjnej oraz innych obszarów strategicznych oddziaływań profesjonalnej profilaktyki i wsparcia społecznego. Sprawnie posługuje się warsztatem diagnostycznym i metodycznym w zakresie działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych. Potrafi rozpoznać – zdiagnozować istniejące zagrożenia, a także realizować proces resocjalizacji. Posiada kompetencje niezbędne do planowania działań profilaktycznych, jest także świadom konieczności współdziałania z różnymi osobami i instytucjami w celu współorganizowania działań profilaktycznych, pomocowych oraz resocjalizacyjnych
Nowy Tomyśl
Nowy Tomyśl - с первого взгляда
Основные моменты направления
licencjat
studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika kończą się ustnym egzaminem dyplomowym
profil praktyczny
absolwenci tego kierunku otrzymują praktyczne przygotowanie do pracy zawodzie
tryb studiów
kierunek pedagogika prowadzimy w obu trybach: stacjonarny (studia dzienne) oraz niestacjonarnym (studia zaoczne)
sześć semestrów
Studia na kierunku Pedagogika trwają sześć semestrów (trzy lata)
Nowy Tomyśl - информатор
Изучите направление Pedagogika
Absolwent kierunku Pedagogika dysponuje wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnopedagogicznych, socjologii, psychologii oraz filozofii, które są niezbędne do funkcjonowania w obszarze tzw. społeczeństwa wiedzy. Rozumie społeczno-kulturowy kontekst edukacji, potrafi projektować działania opiekuńcze i wychowawcze w zakresie skutecznego wspierania zarówno jednostek, jak i grup społecznych, a także posiada kompetencje społeczne pozwalające na prawidłowe i skuteczne funkcjonowanie na rynku pracy.
Nowy Tomyśl - специализации
Специализации факультета Pedagogika
Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z terapią pedagogiczną
Absolwent, który zrealizuje grupę specjalistycznych zajęć zawodowych w zakresie pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z terapią pedagogiczną zdobędzie w toku kształcenia wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne umożliwiające mu podjęcie pracy zawodowej w instytucjach opiekuńczo – wychowawczych, takich jak między innymi środowiskowe domy opieki nad dzieckiem, środowiskowe ośrodki opieki nad dziećmi/osobami dorosłymi, świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, warsztaty terapii zajęciowej, pogotowia opiekuńcze, ośrodki wczesnej interwencji, ośrodki pomocy społecznej i pomocy rodzinie, bursy/internaty, przedszkola i szkoły jako pedagog. Absolwent posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. W trakcie studiów Absolwent zdobywa przygotowanie pedagogiczne.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją
Absolwent, który zrealizuje grupę specjalistycznych zajęć zawodowych w zakresie Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją zdobędzie w toku kształcenia wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne umożliwiające mu podjęcie pracy zawodowej w instytucjach opiekuńczo – wychowawczych, takich jak między innymi środowiskowe domy opieki nad dzieckiem, środowiskowe ośrodki opieki nad dziećmi/osobami dorosłymi, świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, warsztaty terapii zajęciowej, pogotowia opiekuńcze, ośrodki wczesnej interwencji, ośrodki pomocy społecznej i pomocy rodzinie, bursy/internaty, przedszkola i szkoły jako pedagog. Absolwent będzie przygotowany do pracy w instytucjach resocjalizacyjnych i penitencjarnych, takich jak między innymi świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, pogotowia opiekuńcze, ośrodki wczesnej interwencji, ośrodki interwencji kryzysowej, centrum pomocy rodzinie, ośrodki szkolno – wychowawcze, poradnie odwykowe, zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich, zakłady karne i penitencjarne czy areszty śledcze. W trakcie studiów Absolwent zdobywa przygotowanie pedagogiczne.