UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2022/2023 (kopiuj)

3 października o 17:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 naszej Akademii. 

Ceremonię rozpoczął Rektor, dr inż. Włodzimierz Usarek swoim przemówieniem inauguracyjnym. Następnie studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie, po którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet studentów Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I. W społeczności akademickiej oprócz Rektora pierwszorocznych studentów powitali Andrzej Dera - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy i Wojciech Mayer, zastępca Przewodniczącego Samorządu Studenckiego.
Uroczystość urozmaicił występ Macieja Ogórkiewicza z Teatru Muzycznego oraz wykład Sekretarza Stanu Szymona Szynkowskiego vel Sęka.

Na Inauguracji zostały również wręczone nagrody dla studentów za wyniki w nauce i aktywność społeczną. Co roku wręczana jest statuetka Mieszka I jako wyjątkowe wyróżnienie. W tym roku statuetkę otrzymał dr Andrzej Nowakowski za wieloletnią współpracę i osiągnięcia badawczo-dydaktyczne.

Inauguracja zakończyła się po wspólnym odśpiewaniu Gaudeamus igitur.REKRUTACJA NA STUDIA PRZEDŁUŻONA (kopiuj)